Popularne
Cebion 100mg/ml, krople doustne dla dzieci od 28 dnia życia, 30ml
Popularne

Cebion 100mg/ml, krople doustne dla dzieci od 28 dnia życia, 30ml

12,29 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: MERCK SERONO

Grupa: Popularne

Cebion 100mg/ml, krople doustne dla dzieci od 28 dnia życia, 30ml - opis produktu

Wskazania: do zapobiegania i leczenia stanów niedoboru witaminy C, w przypadkach kiedy stosowanie odpowiedniej diety nie wystarcza.
 
Skład: 1ml (ok. 20 kropli) roztworu zawiera 100mg kwasu askorbowego (witaminy C); pozostały składnik to: glicerol 87%.
 
Działanie: kwas askorbowy (witamina C), substancja niezbędna dla człowieka. Witamina C uczestniczy w wielu reakcjach enzymatycznych (m.in. synteza kolagenu, synteza katecholamin, hydroksylacja steroidów, tyrozyny i substancji egzogennych), zwiększa wchłanianie soli żelaza, hamuje łańcuchowe reakcje wolnorodnikowe. Jej działanie antyoksydacyjne pozostaje w ścisłej zależności biochemicznej z antyoksydacyjnym działaniem witaminy E, witaminy A i karotenoidów.
 
Dawkowanie: doustnie;
- niemowlęta od 28. dnia życia i dzieci do końca 23. miesiąca życia: 5-8 kropli na dobę; najlepiej dodając krople do butelki lub na łyżkę mleka, herbaty, soku.
- dzieci w wieku od 24. miesiąca życia do 11. lat: 10 kropli na dobę;
- dzieci od 12. roku życia i dorośli: 15-20 kropli na dobę.
W przypadku większego zapotrzebowania podane dawki można przyjmować 2 razy na dobę.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na kwas askorbowy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu; szczawianowa kamica nerkowa; zaburzenia spichrzania żelaza (gromadzenia w organizmie).

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.