WybraneKrótkie daty
SCHOLL, zestaw na wrastające paznokcie, 1 sztuka KRÓTKA DATA
WybraneKrótkie daty

SCHOLL, zestaw na wrastające paznokcie, 1 sztuka KRÓTKA DATA

54,99 Cena brutto
Cena jednostkowa: 54,99 zł za 1 sztuka
Wysyłamy w 2-4 dni robocze
Dostępny
Data ważności produktu: 2019-11-30

Rodzaj: Wyrób medyczny inny

SCHOLL, zestaw na wrastające paznokcie, 1 sztuka KRÓTKA DATA - opis produktu

Zestaw na wrastające paznokcie to wyjątkowe kompleksowe rozwiązanie do efektywnej walki z problemem wrastającego paznokcia. Zapewnia nie tylko skuteczne leczenie, ale również pomaga łagodzić ból. Problem wrastających paznokci zwykle dotyczy dużych palców, gdy nacisk paznokcia na skórę powoduje dyskomfort, ale nie przebił on jeszcze naskórka. Niepodjęcie żadnych działań może doprowadzić do wrośnięcia paznokcia w skórę oraz spowodować ostry ból.
 
Zestaw na wrastające paznokcie jest wyjątkowym systemem o podwójnym działaniu, który natychmiast łagodzi dyskomfort spowodowany wrastającymi paznokciami u stóp. Spray w aerozolu chłodzi i łagodzi, klamra na paznokieć, dzięki której paznokieć rośnie prosto, nie powodując dyskomfortu i bólu.
 
Zastosowanie: dla osób z problemem wrastającego paznokcia.
 
Sposób użycia: spryskaj chłodzącym sprayem w aerozolu. Umyj i wysusz wrastający paznokieć (wrastające paznokcie) oraz zmyj z niego (nich) lakier. Przed użyciem mocno wstrząśnij butelką z aerozolem i spryskaj z odległości 10 cm miejsce, w którym paznokieć wrasta w palec-zarówno paznokieć, jak i skórę wokół. Poczekaj przynajmniej minutę, aż wyschnie. Chcąc złagodzić dyskomfort, spryskuj bolące miejsce do pięciu razu dziennie, nie częściej niż co godzinę. Zastosuj klej do paznokci. Upewnij się, że paznokieć wystaje co najmniej 2 mm poza palec, co umożliwi założenie klamry. Otwórz klej i użyj szczoteczki do nałożenia cienkiej warstwy kleju na brzeg wrastającego paznokcia. Po nałożeniu kleju upewnij się, że zakrętka jest dobrze zakręcona. Załóż klamrę na paznokieć. Umieść klamrę na krawędzi paznokcia, upewniając się, że brzegi klamry są zakleszczone po obu stronach paznokcia. Zalecenie: najpierw włóż jeden zaczep klamry pod paznokieć z jednej strony, a następnie z drugiej. Dociśnij delikatnie górną część klamry do paznokcia. Trzymaj aż do wyschnięcia kleju. Uważaj, aby nie dotknąć kleju.
 
Klamry stosuje się średnio przez okres 6 tygodni (1 klamrę na tydzień). Powtórz wyżej wymienione kroki aż do momentu, gdy paznokieć urośnie na tyle, aby nie powodować dyskomfortu (zwykle trwa to do 6 tygodni). Klamrę można również stosować sporadycznie, np. na noc.
 
Zestaw zawiera:
- chłodzący spray w aerozolu 22ml
- klej do paznokci 8g
- 10 klamr na poznokcie
 
Ważne wskazówki:
Unikać kontaktu ze skórą/oczami.
Zawiera małe elementy, którymi można się zadławić.
Zawiera pojemnik pod ciśnieniem.
Nie uszkadzać/przekłuwać, palić lub wystawiać na działanie gorąca.
Nie przechowuj w temperaturze powyżej 50°C.
Nadużycie rozpuszczalnika może spowodować natychmiastową śmierć.
Produkt łatwopalny. Może wywoływać podrażnienie skóry.
Zawiera klej cyjanoakrylanowy. Substancja niebezpieczna. Skleja skórę i powieki w ciągu kilku sekund.
Unikać kontaktu ze skórą i oczami.
Nie wdychać wyziewów/oparów.
W przypadku kontaktu z oczami natychmiast spłukać dużą ilością wody i skontaktować się z lekarzem.
 
Wytwórca:
Reckitt Benckiser Healthcare
UK Ltd Dansom Lane
Hull, HU8 7 DS, U.K.
 
Dystrybutor:
Reckitt Benckiser Healthcare Polska S.A.
ul. Okunin 1
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie to dotkliwa i bolesna przypadłość. Występuje dość powszechnie, a w dużej mierze spowodowana jest noszeniem niewłaściwego obuwia i nieodpowiednim przycinaniem paznokci. Przyczyny mogą leżeć również u podstaw genetyki. Ponadto wady stóp, a także nadwaga, która wpływa na zmianę biomechaniki stopy, mogą sprzyjać wrastaniu paznokci.

Wrastające paznokcie – czym się objawiają

Wrastające paznokcie najczęściej obejmują duży palec u stopy, znacznie rzadziej dotykają innych paznokci stóp czy też dłoni. Wrastanie pod skórę powoduje bolesność i tkliwość. Ponadto dochodzi do zaczerwienienia, może również tworzyć się rana, która zachodzi krwią i ropą. Im bardziej paznokieć wrasta w skórę, tym ból staje się dotkliwszy i uniemożliwia swobodne zakładanie skarpetek czy butów. Pojawiają się problemy podczas chodzenia.

Przyczyny wrastających paznokci

Wrodzone lub nabyte zaburzenie proporcji pomiędzy wielkością płytki paznokcia a wałów paznokciowych oraz łożyska prowadzi do przypadłości, jaką są wrastające paznokcie. Zjawisko to dotyczy również osób, które w niewłaściwy sposób dbają o paznokcie stóp i dobierają nieodpowiednie obuwie. Przyczyn upatruje się ponadto we wzrastającej masie ciała. Coraz większa waga i nacisk na struktury stóp sprawia, że zmienia się ich biomechanika, co predysponuje do wrastania paznokci.

Nieprawidłowa pielęgnacja paznokci obejmuje głównie zbyt krótkie obcinanie bądź obcinanie „na okrągło”. Wrastające paznokcie mogą dawać o sobie znać, gdy dojdzie do skaleczenia wału paznokciowego podczas przycinania skórek. Usuwanie brudu zebranego pod paznokciami stosując do tego celu czubki nożyczek, również sprzyja rozwojowi tego problemu.

Nieodpowiednie obuwie u wielu osób kończy się wrastaniem paznokci. Chodzi przede wszystkim o noszenie zbyt ciasnych butów, co powoduje ucisk na palce. Obuwie zbyt luźne, z wąskimi czubkami lub na wysokim obcasie, także nie jest wskazane.

Wrastające paznokcie mogą pojawiać się u osób, które podejmują aktywność fizyczną związaną ze zwiększaniem nacisku na stopy. Podobny efekt wywołują nadwaga, przypadkowe uszkodzenia paznokcia, grzybica stóp oraz wrodzone predyspozycje, kiedy to paznokcie samoistnie rosną w dół.

Spośród wad stóp sprzyjających wrastaniu paznokci, wymienia się haluksy, palce młoteczkowate, płaskostopie. Do tego dochodzą wady postawy i nieprawidłowa motoryka chodu.

Sposoby na wrastające paznokcie

Najważniejsza jest profilaktyka, a zalicza się do niej przede wszystkim właściwe dopasowanie obuwia. Podczas pielęgnacji paznokci zaleca się przycinanie ich nie za krótko i zgodnie z naturalnym kształtem, w linii prostej. Postrzępione końce po obcięciu paznokci należy wygładzać stosując papierowy pilniczek, a do usuwania skórek wolno używać tylko cążek służących ich wycinaniu.

Spośród metod, które mają pomóc w przywróceniu paznokcia na właściwe tory wzrastania, wymienia się różne sposoby, w zależności od stopnia zaawansowania problemu. W początkowej fazie może być stosowana tamponada, która ma postać opatrunku nasączonego preparatem dezynfekującym. Jego zadaniem jest oddzielnie od płytki paznokcia, tkanek go otaczających. W niezaawansowanych przypadkach mogą być stosowane plastikowe rurki, mające na celu tworzenie w wale paznokciowym miejsce dla paznokcia odrastającego. W najtrudniejszych przypadkach zakładane są klamry – naklejane lub drutowe. Celem ich założenia jest korygowanie paznokcia i wprowadzanie go na właściwe tory wzrostu.

Osoby zmagające się z problemem wrastającego paznokcia, mogą ponadto skorzystać z produktów dostępnych w aptekach, na przykład zestawu na wrastające paznokcie Scholl. Paznokieć, który naciska coraz mocniej na skórę, powoduje odczuwanie dużego dyskomfortu. Pojawia się ból, a pozostawienie problemu bez żadnej interwencji, skutkuje ostatecznie przebiciem naskórka. Z czasem dochodzi do wrastania paznokcia w skórę i bólu, który przyjmuje postać ostrego. Korzystając z tak stworzonego zestawu, można złagodzić dolegliwości, dzięki chłodzącemu sprayowi.

Drugim etapem walki z wrastającym paznokciem jest zastosowanie specjalnej klamry dołączonej do zestawu. Zakłada się ją na paznokieć, który ma tendencję do wrastania. Klamrę przeważnie stosuje się przez okres około 6 tygodni. Pomaga ona paznokciom rosnąć prosto, niwelując ryzyko późniejszego wrastania. Klamry są skonstruowane w taki sposób, by nie przeszkadzały w noszeniu codziennego obuwia.