Popularne
Juvit Baby D3, krople (z pompką) dla niemowląt od pierwszych dni życia, 10ml
Popularne

Juvit Baby D3, krople (z pompką) dla niemowląt od pierwszych dni życia, 10ml

10,78 Cena brutto
Cena jednostkowa: 107,80 zł za 100 ml
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Producent: HASCO-LEK

Juvit Baby D3, krople (z pompką) dla niemowląt od pierwszych dni życia, 10ml - opis produktu

Witamina D3 pełni istotną rolę w regulacji gospodarki wapniowo-fosforowej w ustroju. Pomaga w prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu, przyczynia się do prawidłowego rozwoju i mineralizacji kości. Niedobór tej witaminy może prowadzić do upośledzenia mineralizacji kości, niedostatecznego uwapnienia nowo tworzącej się tkanki kostnej i w konsekwencji zmian krzywiczych u niemowląt i małych dzieci. Działanie witaminy D3 polega na poprawie wykorzystywania wapnia i fosforu, co przyczynia się do prawidłowego tworzenia kości. Niemowlęta karmione piersią są szczególnie narażone na niedobory witaminy D3, ponieważ pokarm kobiecy nie zawiera wystarczającej ilości witaminy D3. Dlatego też podawanie witaminy D3 niemowlętom od pierwszych dni życia jest bardzo ważne i stanowi istotny element profilaktyki niedoboru witaminy D3. 
 
Zastosowanie: do postępowania dietetycznego u niemowląt karmionych piersią w profilaktyce niedoboru witaminy D3; dla niemowląt pierwszych dni życia.
 
Zalecane spożycie: niemowlęta od pierwszych dni życia: 2 naciśnięcia (do oporu) pompki dozującej 1 raz dziennie lub 1 naciśnięcie (do oporu) pompki dozującej 2 razy dziennie doustnie lub do ściągniętego mleka matki. Opakowanie zaopatrzone jest w pompkę dozującą, która pozwala na odmierzenie właściwej dawki. Z butelki należy odkręcić nakrętkę i usunąć pierścień zabezpieczający, a następnie należy nakręcić pompkę dozującą. 
 
Składniki: olej roślinny MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy), cholekalcyferol - koncentrat olejowy (witamina D3), przeciwutleniacz - DL-α tokoferol.
 
100ml zawiera:
- wartość energetyczna 849kJ(3491kJ), białko 0g, węglowodany 0g, tłuszcz 94,4g, witamina D3 3,58mg.
 
1 naciśnięcie pompki dozującej zawiera:
- wartość energetyczna 1,2kcal(4,9kJ), białko 0g, węglowodany 0g, tłuszcz 0,13g, witamina D3 5µg.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.
 
Ważne wskazówki:
Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. 
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Przechowywać w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w sposób niedostępny dla małych dzieci, w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Chronić od światła. Po otwarciu butelki produkt zużyć w ciągu 12 miesięcy.
Produkt należy stosować pod kontrolą lekarza.
 
Masa netto: 10ml
 
Producent:
"Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej "Hasco-Lek" S.A
ul. Żmigrodzka 242 E,
51-131 Wrocław.